Rytuały wody

W pierwszy weekend września zapraszam do KMWTW i KIOSKU na podwójną wystawę, w której woda nas poniesie w różne strony dyskursu o ekoseksualnoścu, feminizmie, herstorii i artywizmie.

Astrida Neimanis w swoim eseju pt. „Hydrofeminizm, czyli stawanie się ciałem wodnym” mówi, że woda to planetarne archiwum. Czy wiecie, że od początku istnienia naszej planety wody nie przybywa ani nie ubywa? W szklance wody, którą dziś pijecie znajdują się historie dinozaurów, prastarych cywilizacji, celebracji i wojen: wszystkiego co było i jest i będzie!

Woda, nasza przewodniczka i łączniczka, pomoże nam przyjrzeć się rytuałowm związanym z menstruacją, narodzinami i macierzyństwem oraz przemijaniem z punktu widzienia planetarnego, oraz perspektywy jednostki. Walka z patriarchatem, queerowanie przestrzeni, równość międzygatunkowa, oswajanie traum i stawianie czoła depresji klimatycznej to tylko niektóre z tematów jakie podejmiemy.

RYTUAŁY WODY to cykl równościowych wydarzeń stworzonych przez kobiety i dla kobiet oraz osób niebinarnych. Płyńcie z nami w duchu siostrzeństwa i herstorii!

Artystki i artywistki:

~ Alicja Kajtanowska ~ Ania Chromik~ Astra Papachristodoulou ~ Agata Polak ~Aleksandra Pieńkosz ~ Boyana Aleksova ~ Barbara Mihalyi ~ cyber nimfy (Ewelina Jarosz & Justyna Górowska) ~ Fidelia Schlegl ~Grupa Łono (Marcelina Amelia & Marta Borkowska) ~Julka Walkowiak ~Joanna Pottle ~Joanna Tochman ~ Katarzyna Olma ~ Kinga Świętek ~ Monika Dorniak ~ Malw Miel ~ Miroslava Vecerova ~ Magda Worłowska ~ Mo Tomaszewska ~ Olga Pawłowska ~ Somnium Soft-Core projekt + Marta Niedbał i Jan Jurczak ~ Śomi Śniegocka ~

Oprócz podwójnej wystawy zapraszamy was do wzięcia udziału w licznych wodnych wydarzeniach i spotkaniach: wydarzenia.