Jak zaprojektować muzeum partycypacyjne? – 4.09.21

W najbliższą sobotę otworzą się wrota Muzeum HERstorii Sztuki!

Wpadnij do Galerii Piana (ul. Retoryka 24) na wirtualne, interaktywne zwiedzanie. Może już znasz projekt pawilonu pod nową instytucję miejską, którego wzniesienie postulujemy przy willi Kossakówka. Teraz będziesz mieć okazję sam_a zadecydować, w którą stronę pójść, gdzie skierować wzrok, czy przystanąć przy pracy Kingi Nowak, czy raczej przy modelu rzeźby Katarzyny Kobro autorstwa Aleksandry Sarny. Może nawet znajdziesz ukryty taras?

Przy okazji pogadamy o tym, jak projektować muzea partycypacyjne oraz po co nam w Krakowie pierwsza w Polsce publiczna instytucja kultury poświęcona sztuce i historii kobiet. O fizyczność Muzeum HERstorii Sztuki, o szczegóły projektu architektonicznego będzie można dopytać jego autora, Artura Koczonia, a członkinie inicjatywy obywatelskiej, kuratorka sztuki współczesnej Marta Grabowska i herstoryczka sztuki Aśka Warchał-Beneschi, opowiadać będą o Muzeum na poziomie idei. Można wpaść w dowolnym momencie tej miłej soboty, o 14 zaczynamy się zawijać.

Na miejscu będzie możliwość podpisania petycji o utworzenie nowej instytucji miejskiej poświęconej sztuce i historii kobiet (Muzeum HERstorii Sztuki), ale możesz też przyjść przygotowana_y, już po złożeniu Twojego podpisu 😉 –> https://www.petycjeonline.com/sztuka_i_historia_kobiet… Do zobaczenia!