Kobiety na Cmentarzu Rakowickim. Spacer z Muzeum HERstorii Sztuki i Chodźże na wycieczkę

Uwaga! WYDARZENIE DARMOWE, OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (maks 30 os.) OD 9:00 W PON 6.09.21, PRZEZ WYSŁANIE MAILA na chodzzenawycieczke@gmail.com!

Wiele można dowiedzieć się o każdej społeczności, chodząc po jej cmentarzu. Jak na dłoni widać tam poziom zamożności i wykształcenia mieszkańców i to, co jest dla nich ważne. Cmentarz Rakowicki jest piękną wizytówką krakowian i pokazuje przemiany w ich światopoglądzie, guście, sytuacji politycznej i ekonomicznej na przestrzeni ostatnich 200 lat. Co mówi on o stosunku do roli kobiet w życiu naszego miasta?

Wybierz się na spacer po najbardziej imponującej nekropolii Krakowa – Cmentarzu Rakowickim szlakiem herstorii. Zobaczysz pomniki nagrobne słynnych krakowianek, ale także poznasz postaci przykurzone niepamięcią współczesnych. Będziemy śledzić zmieniające się trendy w sztuce cmentarnej od początku XIX wieku aż do współczesności.

Będziemy używać zestawów tour guide, które ułatwiają utrzymanie duże dystansu między uczestnikami. Masz w domu swoje słuchawki z wtyczką typu minijack (czyli standardową)? Weź je ze sobą! Będzie jeszcze bezpieczniej i bardziej ekologicznie!

Wycieczkę oprowadzi Alicja Zioło, licencjonowana przewodniczka miejska po Krakowie, twórczyni „Chodźże na wycieczkę!” w mediach społecznościowych @chodzzenawycieczke.

Termin: 12.09.2021r, 13:00
Miejsce spotkania: brama główna Cmentarza Rakowickiego, ul. Rakowicka 26.
Czas trwania: 2h

~~~~
Organizatorką wydarzenia jest Muzeum HERstorii Sztuki, inicjatywa obywatelska postulująca utworzenie w Krakowie pierwszej publicznej instytucji poświęconej sztuce i historii kobiet. Na jego lokalizację proponujemy przestrzeń przy zabytkowej willi „Kossakówka”.

Zgadzasz się, że to dobry pomysł? Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj i podpisz petycję: https://www.petycjeonline.com/sztuka_i_historia_kobiet__petycja_o_utworzenie_nowej_instytucji_miejskiej_muzeum_herstorii_sztuki_w_krakowie_teraz