Edyton z Kolektywem Kariatyda

Tegoroczny marcowy edyton to forma wyrazu solidarności i wsparcia dla osób z Ukrainy 💛💙 W obliczu wojny chcemy wspomóc ukraińską sztukę i jej twórczynie dodając w Polskiej Wikipedii nowe artykuły i uzupełniając już istniejące hasła dotyczące związanych ze sztuką Ukrainek. Wydarzenie jest częścią kampanii Art+Feminism. Wpisuje się też w akcję „Miesiąc ukraińskiej dyplomacji kulturalnej” w światowej Wikipedii i jest gestem wsparcia dla społeczności wikimedian_ek w Ukrainie 💪

⏰Edyton odbędzie się online w sobotę 12.03.2022 o 11:00
Link do wydarzenia na Facebooku tutaj.

💻Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby!
Nie trzeba mieć szczególnych kompetencji, przyda się tylko własny komputer i ewentualnie pomysł na hasło. Będzie można skorzystać także z listy haseł przygotowanej przez nas na potrzeby tego edytonu. Konto na Polskiej Wikipedii można założyć już w czasie edytonu.
Można dołączyć do nas w dowolnym momencie!

📝Kolektyw Kariatyda – nieformalna grupa aktywistek informacyjnych, która powstała oddolnie we Wrocławiu jako inicjatywa osób zajmujących się sztuką. Celem naszych działań jest uzupełnienie polskiej Wikipedii o hasła dotyczące kobiet sztuki: artystek, architektek, badaczek i krytyczek, by w ten sposób zmniejszać gender gap istniejący w polskiej Wikipedii.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:GLAM/Kolektyw_Kariatyda