Kobiety Nowej Huty z Przewodnikiem Histerycznym

Miejsce spotkania: W CENTRUM PLACU CENTRALNEGO.

Nowa Huta – dzielnica Krakowa, liczba pojedyncza, rodzaj bez wątpienia żeński.

Skoro tak, czas spojrzeć na to miejsce z kobiecej perspektywy i opowiedzieć o tych, bez których to miejsce nie byłoby takie, jakim je znamy.Ruszamy więc śladami kobiet w Nowej Hucie – od księżniczki, po robotnice, od muzy malarza po artystki, od architektek po panie domu, rewolucjonistki, matki, przodownice pracy i być może i Ciebie, i Twoje koleżanki. Będzie i o PRLu i o średniowieczu, o absurdach czasów niedawno minionych i o legendach, o życiu codziennym i o wielkiej historii. O sprawach małych, większych i radzeniu sobie w nowej rzeczywistości. A przede wszystkim o kobietach z Nową Hutą w tle.

Oprowadzać nas będzie licencjonowana przewodniczka miejska, Paulina Rutkowska, znana i lubiana w sieci jako Przewodnik Histeryczny.

Organizatorką wydarzenia jest Muzeum HERstorii Sztuki, postulująca utworzenie się PRZY Muzeum Rodziny Kossaków jako nowej instytucji miejskiej. Jako Inicjatywa_Instytucji działamy w 3 obszarach: HERstrorii Sztuki (wzmacniamy przez wiedzę o przeszłości i poprzez zapewnianie widoczności dzisiaj), Nadziei (szukamy narzędzi dialogu skutecznych we współczesnym świecie), Sprawczości (pokazujemy, jak można działać, sieciujemy zmianę). Zachęcamy do śledzenia nas na Facebooku, gdzie pojawiają się informacje o wydarzeniach Programu Lato 2021.Udział bezpłatny.