Premiera styczniowej „Ariadny” i mistyczne spotkanie z matką abstrakcji Hilmą af Klint

W ostatni dzień stycznia spotykamy się w Eszewerii, na premierze 4 już wydania herstorycznego zina „Ariadna”. Tym razem redaktorka naczelna numeru, Marta Grabowska, przybliży nam temat ABSTRAKCJI.

Na łamach zina, który tym razem ukaże swoje oblicze w kolorze, znajdziecie m.in. wywiad z jedną z najważniejszych krakowskich artystek Kingą Nowak, oniryczny tekst Dominiki Śomi Śniegockiej o matce abstrakcji Hilmie af Klint, której historia zmieniła bieg historii sztuki, czy rozważania na temat postfotografii, autorstwa Magdaleny Żołędź.

Pierwszy w historiii Ariadny tekst w j. angielskim pt. „Abstract Painting as Truthtelling + Tour de force fęminin” napisała dla nas Joanna Pottle, amerykańska malarka, której finisaż wystawy miałyśmy zaszczyt objąć naszym matronatem.

🔮 Podczas poniedziałkowego wydarzenia będziemy więc rozmawiać o szeroko pojętej sztuce abstrakcyjnej, czyli malarstwie, poezji, fotografii itp. oraz doświadczymy mistycznego spotkania z Hilmą af Klint, które porowadzą Dominika Śomi Śniegocka i Marta Grabowska.

Będziecie mogli kupić także archiwalne numery zina ‘Ariadna’, czyli nr 2: Koń i nr 3: Herstoria.


📍 Eszeweria, ul. Józefa 9
⏰ 31 stycznia, 19:30

~~Grafika do tego wydarzenia przedstawia tryptyk pt. Ołtarz Kościoła Nihilistów autorstwa Justyny Baśnik~~


Obowiązuje reżim sanitarny! Jeśli nie spożywamy i nie upajamy się w sensie dosłownym, nosimy maseczkę. Dezynfekujemy ręce, zachowujemy dystans. Organizatorki zastrzegają sobie prawo do wprowadzenia dodatkowych obostrzeń i/lub zmian w wydarzeniu w zależności do rozwoju sytuacji epidemiologicznej.